מרכזי חוסן
מרכזי הכשרות איזוריים
פעילות בינלאומית

הצטרפו אלינו


מרכזי הכשרות אזוריים

מרכזי ההכשרות האזוריים – להיות מוכנים לשעת חירום

הקואליציה הישראלית לטראומה מקימה ומפעילה בשנתיים האחרונות מרכזים אזוריים להיערכות לחירום, בשותפות עם פיקוד העורף, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משרד הרווחה, משרד החינוך, רח"ל (רשות חירום לאומית), הפדרציה היהודית של ניו יורק וגורמים פילנתרופיים נוספים.

 

המודל האזורי מקנה מענה רחב להכשרות של אנשי מקצוע וצוותים מהרשויות השונות. ההיערכות לחירום וההכשרות מופעלות על ידי ארבעה מוקדי ידע מקצועיים: היערכות הרשות לשעת חירום, הכשרות בתחום הטיפולי, הכנה לחירום במערכת החינוך, ומוקד קהילה ועסקים.

 

עם כניסתה של רשות מקומית לתוכנית נעשה מיפוי צרכים מקיף בתוך הרשות ובשיתופה אשר מזהה את צרכי המוכנות לחרום, ונבנית תכנית התערבות הנתפרת לפי צרכי הרשות: מאפייניה הייחודיים ורמת המוכנות שלה לחרום. במקביל, מתקיימות הכשרות אזוריות – רוחביות, המתאימות לצרכים האזוריים.

משתתפים מספרים- סיפורים אישיים
היערכות לחירום ברשויות המקומיות
מפת מרכזי ההכשרות ודרכי התקשרות

אודות

מטרות הקואליציה הישראלית לטראומה - לקדם את תחום ההתמודדות עם פוסט טראומה ותחום ההיערכות לשעת חירום בישראל, ולהפעיל תכניות לתמיכה בזמן חירום ולשיקום לאחר מצבי חירום. לאור האיום הביטחוני המתמשך בישראל, והשפעתו על תחושת הביטחון של אזרחי ישראל, קמה הקואליציה המקיפה ארבעים ארגונים ללא כוונות רווח, א-פוליטיים, המתמחים באספקטים שונים של תחום הטראומה הנפשית והמוכנות לשעת חירום. ארגוני הקואליציה מפעילים מערך איסוף ידע מקצועי אודות מניעה של טראומה ונגישות לשירותי טיפול במצבי משבר, ולשיקום של נפגעי טראומה וחרדה , ומקיימים שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים עם ארגוני מגזר שלישי, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד.