מרכזי חוסן
מרכזי הכשרות איזוריים
פעילות בינלאומית

הצטרפו אלינו


מידע ומחקר

המחקרים המוצגים כאן נעשו בחלקם בשיתוף מרכזי החוסן, ארגוני הקואליציה וגופים אחרים. כל שימוש או ציטוט ממחקרים אלו יעשה באישור הכותבים. תודה.

מרכזי חוסן

מרכזי חוסן

מרכי החוסן בעוטף עזה מהווים מאגר ידע עצום בנושא הטראומה ופוסט טראומה. במהלך השנים נערכו מספר מחקרים בשיתוף מרכזי החוסן. מחקרים אלו תורמים להבנת החשיבות של טיפול בנפגעי טראומה ולהתפתחותו
פוסט טראומה בחיילים

פוסט טראומה בחיילים

הטיפול בפוסט טראומה אצל חיילים ומשוחררי צבא ממשיך להתפתח ככל שהמודעות לנושא עולה בארץ ובעולם. בישראל מובילה הקואליציה הישראלית לטראומה את מאגר הידע בתחום.
פוסט טראומה בילדים ובני נוער

פוסט טראומה בילדים ובני נוער

על פי מחקר שנערך ב-2010 בקרב כאלף ילדים ובני נוער מבתי ספר יסודיים בשדרות ובקיבוצים הסמוכים לה, וממצאיו מפורסמים כאן לראשונה, למעלה מ-13 אחוז מהילדים שנבדקו אובחנו כסובלים מפוסט טראומה מלאה, וכ-30 אחוז מכלל הילדים אובחנו כסובלים מפוסט טראומה חלקית.
טיפול בטראומה מותאם תרבות

טיפול בטראומה מותאם תרבות

מרכז המחקר של נט"ל

מרכז המחקר של נט"ל

מרכז המחקר של משאבים

מרכז המחקר של משאבים

אודות

מטרות הקואליציה הישראלית לטראומה - לקדם את תחום ההתמודדות עם פוסט טראומה ותחום ההיערכות לשעת חירום בישראל, ולהפעיל תכניות לתמיכה בזמן חירום ולשיקום לאחר מצבי חירום. לאור האיום הביטחוני המתמשך בישראל, והשפעתו על תחושת הביטחון של אזרחי ישראל, קמה הקואליציה המקיפה ארבעים ארגונים ללא כוונות רווח, א-פוליטיים, המתמחים באספקטים שונים של תחום הטראומה הנפשית והמוכנות לשעת חירום. ארגוני הקואליציה מפעילים מערך איסוף ידע מקצועי אודות מניעה של טראומה ונגישות לשירותי טיפול במצבי משבר, ולשיקום של נפגעי טראומה וחרדה , ומקיימים שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים עם ארגוני מגזר שלישי, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועוד.